RC » Aktualności » Model HSP Flying Fish 4WD z napędem elektrycznym

Model HSP Flying Fish 4WD z napędem elektrycznym
2010-06-24 - M. Kusiakiewicz Tagi: Modele RC, Samochody RC, Opisy, HSP, Katalog RC
Dzięki uprzejmości dystrybutora - firmy STREFA HOBBY, dostaliśmy do przetestowania i oceny model on-road z napędem elektrycznym w skali 1:10 firmy HSP - Flying Fish 4WD.
Ładne, kolorowe pudełko zawierające model on-road w środku na zewnątrz reklamuje model off-road. Widocznie taka jest polityka reklamowa firmy HSP. Nieważne. Zaglądnijmy do środka.
- kompletny model, z założoną i pomalowaną karoserią,
- nadajnik 27MHz
- ładowarkę sieciową do ładowania pakietu stick-pack 7,2V o pojemności 1800mAh
- woreczek z podkładkami do amortyzatorów
- instrukcję modelu
- rurkę na antenę
Po wyciagnięciu modelu z pudełka fajnie jest coś powiedzieć na temat wytrzymałości jego podzespołów. Ale jak to zrobić bez jazdy? Rozwiązanie okazało się banalnie proste. Moja 2-letnia córka po tym jak zobaczyła model i powiedziała "tata... brumbrum", porwała go i zanim zdążyłem zareagować, z wysokości ok. 1m (model uniesiony nad głową) poprostu rzuciła go na podłogę. Myślałem, że właśnie skończyłem testować model bo prawdę powiedziawszy spodziewałem się najgorszego.Zdziwiłem sie i to bardzo. Model był cały.
Wtedy do głowy wpadł mi iście szatański pomysł. Dałem model mojej córce na 20 minut do zabawy. A zabawa polegała na bieganiu z modelem po pokoju, a jak sie znudzioło bieganie - "postawienie" go z wspomnianego 1m na podłogę. Model przeżył. Nic sie nie uszkodziło, nic się nie poluzowało. Wynika z tego, że jest to idealny model dla początkujących.
Przeniesienie napędu w modelu HSP odbywa się za pomocą wałka. Wałek wykonany jest z aluminium barwionego na kolor purpurowy. Model posiada zębatkowe mechanizmy różnicowe, które pracują bardzo luźno. Mają też jedną, dużą zaletę dla początkujących - nie trzeba ich regulować i sprawdzać czy się nie rozkręciły tak jak mechanizmy kulowe.
Zębatka atakująca (na silniku) i odbierająca (na wałku) są osłonięte z z obu stron oraz od góry. Rozwiązanie idealne jeżeli jeździmy przed domem lub nie na torze. Jeżeli startujemy w zawodach - zalecamy zdjęcie osłon - mamy wtedy bardzo dobry dostęp do zębatek.Amortyzatory plastikowe z aluminiowymi nakrętkami. Niestety zalane olejem (pseudo olejem), który należy natychmiast wymienić. Po wymianie oleju na nowy i skręceniu amortyzatorów - dopiero wtedy zaczęły one spełniać swoja rolę.
Plastikowe wachacze oraz wieżyczki posiadają otwory, dzięki którym możemy regulowac położenie amortyzatorów, czyli wpływać na zachowanie sie modelu w czasie jazdy w zakrętach. Możemy również - po zaopatrzeniu sie w części tuningowe - regulować zbieżność i rozbieżność tylnej i przedniej osi.Wykonany z plastiku układ kierowniczy jest rozwiązany typowo. Bez zbędnych kombinacji. Jedna ważna zaleta - posiada serwo-saver, co oszczędza nam częste wydatki na nowe zebatki w serwie. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego skręcenia serwo-savera. Narazie nic więcej temat układu kierowniczego powiedzieć nie można.Model idealny dla początkujących. Cena też jest do przeżycia: 450zł. Dodajmy jeszcze że model będzie dostępny wkrótce w naszym sklepie.
źródło: RC-AUTO - Portal Modelarzy Samochodowych RC [rcauto.pl]
Dodaj komentarz
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.
Zaloguj się
0
Komentarze do:
Model HSP Flying Fish 4WD z napędem elektrycznym
Podobne: Model HSP Flying Fish 4WD z napędem elektrycznym




Podobne galerie: Model HSP Flying Fish 4WD z napędem elektrycznym



Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit
Galerie zdjęć
Newsletter