RC  »  Relacje z imprez  »  Euro Touring Series - piąta runda zawodów rozegrana w Holandii
Euro Touring Series - piąta runda zawodów rozegrana w Holandii

2011-06-13 - M. Kusiakiewicz     Tagi: Zawody Modeli Samochodów RC, Zawody, Samochody RC, On-road, ETS
W ten weekend, tj. 10-12 czerwca odbyła się piąta runda serii ETS: Yokomo Euro Touring Series w Holandii w miejscowości Apeldoorn. W zawodach startowały trzy klasy modeli: Xenon Modified - 64 zawodników, Xray Pro Stock - 124 zawodników oraz Speed Passion Hobby - 20 zawodników.

W zawodach startowali również zawodnicy z Polski: Andrzej Różycki w klasie Hobby, Piotr Okoński, Michał Orłowski oraz Wojciech Rozwadowski w klasie Pro Stock. Zawody rozpoczęły się w piątek obowiązkowymi treningi. Najszybszą klasę - Modified - zdominowali zawodnicy kierujących modelami firmy Tamiya: Jilles Groskamp, Marc Rheinhard oraz Viktor Wilck. Również w klasie Pro Stock najszybszym modelem była Tamiya, którą kierował John Bruins. W sobotnich biegach eliminacyjnych, najszybszym zawodnikiem okazał się powracający mistrz, Jilles Groskamp również jeżdżący modelem Tamiya. Polacy w klasie Pro Stock wypadli następująco: Michał Orłowski zajął 24 pozycję, Piotr Okoński był 33,a Wojciech Rozwadowski 58. Michał i Piotrek robili tyle samo okrążeń co czołówka w tej klasie tracąc do nich około 10 do 15 sekund w całym biegu.
W klasie Modified w zawodach zwyciężył Marc Rheinard, natomiast w klasie Pro Stock wygrał John Bruins.